Skaner 3D do pomiaru otworów pod montaż okien i fasad szklanych

Skaning laserowy to jedna z najskuteczniejszych metod dokumentowania postępu prac budowlanych umożliwiająca m.in. pomiar pod montaż okien. Technologia pomiaru 3D stosowna jest przez wielu specjalistów w różnych dziedzinach budownictwa m.in. przez architektów, konstruktorów, kierowników budów. W dzisiejszym wpisie opowiem nieco więcej o jej zastosowaniu przez wykonawców prac wykończeniowych. Użyliśmy skanera 3D do realizacji pomiaru domu jednorodzinnego pod montaż okien i fasad szklanych. Zleceniodawcą była firma zajmująca się produkcją i montażem okien. Wyzwaniem dla każdego montażysty jest zawsze dokładne odwzorowanie powierzchni, gdzie ma zostać zamontowane okno. Okno lub szklana fasada jak wiadomo ma kiepską możliwość rozciągnięcia lub skrócenia po przyjeździe na plac budowy w przypadku złego wymiaru.

Precyzyjny pomiar to najważniejszy etap przed montażem okiem

Proces związany z zamontowaniem okien w dowolnym obiekcie budowlanym jest podobny w każdym przypadku. Po zaprojektowaniu przez architekta okien, fasad szklanych przychodzi proces budowy. W jej trakcie powstają odpowiednie otwory okienne i wnęki do których montowane będą okna. Oczywistym jest, że dokładność wykonania otworów okiennych będzie nieco inna w rzeczywistości niż w projekcie. Rzetelny i precyzyjny pomiar pod montaż okien wykonanych elementów na budowie jest niezbędny, aby zapewnić produkcję stolarki okiennej i jej prawidłowy montaż. W naszym przypadku pomiar otworów okiennych zrealizowaliśmy za za pomocą skanera laserowego 3D.

Prawidłowy montaż okien rozpoczyna się od prawidłowego pomiaru

Jakie korzyści daje skaning laserowy przy pomiarze pod montaż okien?

Realizując często nasze marzenie jakim jest posiadanie własnego domu wkładamy w nie mnóstwo energii i środków finansowych. Zależy nam aby wykonanie każdego elementu domu było na jak najwyższym poziomie. Staramy się unikać możliwości pomyłki od momentu indywidualnego projektu domu poprzez wykonanie konkretnych elementów na placu budowy. Wiadomo, pomyłki kosztują. Tracimy nie tylko pieniądze, ale i czas potrzebny na wdrożenie zmian. Przyczynia się to do zmiany harmonogramu wykonywania innych prac budowlanych, w konsekwencji opóźnia wyczekiwany czas wprowadzki. W przypadku pomiaru pod montaż okien najważniejszym czynnikiem jest jego dokładność. Stajonarny skaner 3D (TLS) pozwala na pomiar o dokładności 1mm z pojedynczego stanowiska. Czy w przypadku okien jest to aż tak ważne? Natrulanie! Im dokładniejszy pomiar, tym lepsze dopasowanie okna do otworu okiennego. Przekłada na prawidłowy bezproblemowy montaż, brak przeróbek i dalsze użytkowanie.

pomiar pod montaż okien
Pomiar pod montaż okien wykonany skanerem 3D nie ogranicza nas tylko do widoczności otworów okiennych. Pozwala sprawdzić wysokości posadzek, zrealizować dowolny przekrój przez budynek. Dostajemy pełną informację o zmianach wymiarów otworów np. pod montaż szklanej fasady w całości jej przebiegu.
pomiar pod montaż okien
Rozkład otworów w stropie, do których montowana będzie okno i roleta harmonijkowa dla jednego z pięter. Widok chmury punktów ze skanowania 3D.
pomiar pod montaż okien
Przekrój poprzeczny z chmury punktów przygotowany do realizacji modelu 3D budynku dla potrzeb weryfikacji wymiarów wnęk w stropie pod montaż okien.
pomiar pod montaż okien
Przekrój podłużny z chmury punktów przygotowany do realizacji modelu 3D budynku dla potrzeb weryfikacji wymiarów otworów pod montaż okien.

Pomiar pod montaż okien nie musi być skomplikowany

W biurze architektonicznym Bimsmart tworzymy nowoczesne i tradycyjne indywidualne projekty domów, w których nieodzownym elementem są okna. Dbamy o to, by nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. W związku z tym stosujemy technologię projektowania BIM oraz skan 3D budynków. Skaner 3D pozwala nam podczas nadzoru zweryfikować projekt i dostarczyć wykonawcom okiem precyzyjne dane. Bez nowych technologii tworzenie i montowanie dużych, wielkoformatowych okien byłoby dużo trudniejsze i mniej precyzyjne. Wykorzystując doświadczenie projektowe i inżynierskie gwarantujemy naszą usługą skanowania poprawność wykonania stolarki okiennej w Twoim domu.

Każdy pomiar 3D metodą skanowania weryfikowany jest przez nas w oparciu o punkty kontrolne. Masz pewność wykonania zadania.
Raport pomiaru punktów kontrolnych po zeskanowaniu budynku otrzymujesz od nas zawsze. Skaner nie zrobi za nas wszystkiego. Działamy w oparciu o wypracowany workflow wykonując pomiar pod montaż okien szanując Twój czas i pieniądze.

Potrzebujesz wykonać pomiar otworów okiennych pod montaż okien w hotelu, bloku, domu jednorodzinnym ?

Realizujemy projekty pomiaru skanerem 3D w całej Polsce m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Katowice, Wrocław, Szczecin, Płock, Włocławek, Bielsko Biała, Lublin, Rzeszów, Olsztyn, Białystok, Zielona Góra, Grudziądz, Piła, Międzyzdroje, Kołobrzeg.

Przygotujemy dla Ciebie opracowanie CAD, model 3D lub chmurę punktów. Pomiar daje gwarancję poprawnej produkcji stolarki okiennej oraz jej montażu.

Call Now Button