skaning laserowy budynków

Skanowanie 3D budynków i inwentaryzacja budowlana 3D

Skaning laserowy zabytków, budynków, pomieszczeń. Skanujemy w całej Polsce.


Wycena skanowania laserowego 3D budynku

Skaning laserowy budynków

Skaning laserowy budynków to nowoczesna technologia wspomagająca projekty architektoniczne i budowlane na wielu płaszczyznach. Daje on ogromną ilość informacji o geometrii budynków zapisanych w postaci chmury punktów, przez co eliminowane są jakiekolwiek pomyłki w projektach generując znaczące oszczędności wśród inwestorów. Skanownie 3D budynków realizujemy m.in. w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Częstochowie, Radomiu, Toruniu. Wszystkie inwentaryzacje budynków wykonywane w Bimsmart realizowane są tylko w oparciu o skaning laserowy budynków. Zajmujemy się kompleksowym opracowaniem inwentaryzacji budowlanej od pomiaru laserowego 3D obiektu budowlanego zaczynając, poprzez realizację dokumentacji CAD i modelu 3D. Przygotowywane przez nas inwentaryzacja architektoniczna 3D zawiera aktualne plany obiektu (rzuty, widoki, przekroje architektoniczne) i niezbędną dokumentację opisową. Wykonamy dla Ciebie również model 3D lub rysunki 2D instalacji przemysłowych.

Inwentaryzacja architektoniczna budynków byłej Fabryki Kapeluszy w Łodzi przy ul. Targowej 2

Skanowanie laserowe budynku, elewacji, pomieszczeń, fasad, zabytków, domów, kamienic.

skaning laserowy 3d elewacji
Inwentaryzacja architektoniczna budynków byłej Fabryki Kapeluszy w Łodzi przy ul. Targowej 2

Kiedy przyda Ci się inwentaryzacja architektoniczna wykonana metodą skanowania laserowego 3D?

 • planujesz przebudowę budynku / domu i nie posiadasz jego aktualnych planów ani inwentaryzacji budowlanej
 • jeżeli zacząłeś remont obiektu w oparciu o archiwalne materiały, ale w trakcie budowy okazało się, że dokumentacja CAD nie zgadza się ze stanem i chcesz dokonać projektu zamiennego swojej inwestycji
 • planujesz modernizację layout’u w celu zwiększenia produkcji
 • chcesz dokonać nadbudowy obiektu mieszkalnego, przemysłowego
 • planujesz termomodernizajcę budynku
 • masz zamiar przeprowadzić analizę nasłonecznienia swojego mieszkania czy domu
 • urządzasz swoje pierwsze mieszkania lub realizujesz projekt wnętrz wymarzonego domu
 • chcesz uzyskać zaświadczenie o samodzielności lokalu
 • gdy potrzebujesz zweryfikować powierzchnię domu/lokalu/mieszkania/hali przemysłowej do operatu szacunkowego
 • chcesz rozliczyć ilość zużytego podczas budowy materiału np. betonu, glazury
 • dotyczy Cię kwestia legalizacji samowoli budowlanej

Skaning laserowy budynku jako narzędzie do inwentaryzacji budowlanej

Pierwszym efektem skanowania laserowego jest zawsze chmura punktów. Jej posiadanie możne porównać do szkicu terenowego mierzonego budynku metodami klasycznymi np. za pomocą dalmierzy czy innych powszechnie stosowanych miarek. Zdecydowaną różnicą będzie ilość szczegółów, którą jesteśmy w stanie pozyskać i czas. Skaning laserowy budynków 3D to jedna z najszybszych i najdokładniejszych metod pomiarowych. Skanowanie laserowe 3D najpowszechniej wykorzystywane jest w architekturze, budownictwie i geodezji, a także w kartografii, inwentaryzacji architektonicznej, pomiarach deformacji obiektów inżynierskich, badaniach środowiska przyrodniczego i archeologii.

skaning laserowy chmura punktów skaning laserowy rzut architektoniczny

Skanowanie laserowe 3D nie oznacza, że produktem finalnym inwentaryzacji architektonicznej zawsze będzie model. Jeżeli projektujesz w 2D przygotujemy dla Ciebie klasyczne rzuty czy widoki np. Autocad

Wycena skanowania laserowego 3D budynku

Realizacje skanowania laserowego 3D i inwentaryzacji architektonicznej

Zobacz jak wygląda proces skanowania 3D w Bimsmart.

skaning laserowy
skaning laserowy
skaning laserowy
skaning laserowy
skaning laserowy
skaning laserowy
Slide 1
Skanowanie laserowe
Po zaakceptowaniu przez Ciebie oferty stawiamy się w miejscu będącym przedmiotem wykonania inwentaryzacji i rozpoczynamy proces zbierania chmury punktów.
Slide 1
Kontrola pomiaru
Oddając dla Ciebie dokumentację fundamentalną zasadą jest zapewnienie wymaganej dokładności pomiaru, którą na bieżąco kontrolujemy.
Slide 1
Rejestracja chmury punktów
Opracowujemy pozyskaną chmurę punktów do ujednoliconego pliku zawierającego wszystkie elmenty budynku: elewacje, ściany, dach.
Slide 1
Opracowanie modelu 3D
Wykonujemy model 3D zeskanowanego budynku, który uwzględnia wybrane przez Ciebie elementy wg. określonego poziomu szczegółowości LOD.
Slide 1
Opracowanie dokumentacji CAD
Każde realizowane przez nas opracowanie inwentaryzacji architektonicznej zawiera szczegółową dokumentację 2D w postaci rzutów, widoków i przekrojów.
Slide 1
WSPARCIE
Każdy dostarczony model 3D, plik CAD powinien zapewniać kolaborację w dowolnym środowisku pracy - Twoim, Inwestora lub innej osoby w całym cyklu projektu nad którym pracujesz. To obowiązek dobrego dostawcy usług skanowania aby to zapewnić. Wspieramy Cię na każdym etapie
next arrow
previous arrow

Zastosowanie skanera laserowego i technologii 3D

Wykonujemy precyzyjne pomiary 3D w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych budynków m.in. skaning laserowy 3D hoteli, skanowanie laserowe pałacy, skaning laserowy sklepów, skaning konstrukcji stalowych, skanowanie zabytków, skanowanie kamienic, inwentaryzacja kościołów, skanowanie 3D kościoła, skanowanie 3D dla archeologii, skanowanie kaplic, skanowanie hal przemysłowych, inwentaryzacja i skanowanie zamków. Urządzenia skanujące są na tyle precyzyjne, że powstające dzięki nim modele wnętrz zawierają również namalowane na ścianach rysunki czy zawieszone na nich obrazy. Wykonujemy skanowanie poddaszy i więźby dachowej, pustostanów, obiektów zniszczonych przeznaczonych do odbudowania. Zobacz skanowanie 3D warsztatu samochodowego, lub inwentaryzację laserową obiektów kolejowych. Co równie istotne, użycie skanerów jest szybkie, w związku z czym rezultaty można uzyskać w krótkim czasie po zakończeniu pomiarów.

Skanowanie 3D staje się coraz popularniejsze w kryminalistyce, ponieważ umożliwia efektywne zarchiwizowanie miejsca wypadku czy przestępstwa. Skaner trójwymiarowy jest świetną alternatywą dla dotychczasowych i nierzadko niedokładnych metod dokumentacji, jak fotografia, nagrania wideo czy relacje świadków. Pozwala na przeniesienie realnych przestrzeni do pliku odtwarzanego przez odpowiednie programy komputerowe.

Skanowanie 3D przedmiotów

Współpracujemy też z przedsiębiorstwami przemysłowymi, które zamierzają odtworzyć do produkcji jakiś przedmiot. Mając jej jeden egzemplarz, wystarczy wykonać skaning 3D, żeby dokładnie określić jej parametry i na tej podstawie przygotować projekt, który posłuży jako wzór umożliwiający wytwarzanie hurtowe. Wykorzystanie skanera trójwymiarowego jest ponadto niezbędne w celu udostępnienia możliwości wirtualnego odwiedzania wnętrz, np. muzeów. Dzięki temu możliwe staje się zwiedzanie online i przeglądanie przestrzeni zlokalizowanych w dowolnym miejscu wraz z ich wyposażeniem z każdego urządzenia podłączonego do sieci.

Oferujemy kompleksowe usługi skanowania 3D dla klientów z różnych branż min. architektury, budownictwa, przemysłu , jednak zdajemy sobie sprawę, że poza profesjonalizmem działania duże znaczenie mają także ceny. Dlatego proponujemy konkurencyjne stawki, które odpowiadają rynkowym standardom i dostosowane są do budżetów i możliwości finansowych poszczególnych firm. Konkretne koszty wykonania określonych pomiarów zależą od ich specyfiki, dlatego zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów usługi. Dopiero na tej podstawie będziemy mogli przedstawić dokładną wycenę realizacji usługi skaningu 3D.

Wpisz adres obiektu, który chcesz zeskanować. Opisz swoje wymagania dot. inwentaryzacji architektonicznej, np. szczegółowego zakresu. Jeżeli pracujesz w programie np. Revit czy Archicad określ czy masz przygotowany swój standard, w którym chciałbyś abyśmy wykonali dla Ciebie skanowanie 3D. Pozwoli to nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować ofertę wykonania dokumentacji architektonicznej CAD i/lub modelowania z chmury punktów

Wycena skanowania laserowego budynku w 30 sekund
Wypełnij formularz
Wpisz adres obiektu, który chcesz zeskanować. Opisz swoje wymagania dot. inwentaryzacji architektonicznej, np. szczegółowego zakresu. Jeżeli pracujesz w programie np. Revit czy Archicad określ czy masz przygotowany swój standard, w którym chciałbyś abyśmy wykonali dla Ciebie skanowanie 3D. Pozwoli to nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dopasować ofertę wykonania dokumentacji architektonicznej CAD i/lub modelowania z chmury punktów
Powered by
Call Now Button