Skanowanie laserowe budynków | Projekty domów

Skanowanie laserowe 3D budynku, projekt wnętrz, inwentaryzacja architektoniczna 3D budynku, elewacji lub zabytku, indywidualny projekt domu.​

Zastanawiasz się w czy wybudować nowy dom w technologii pasywnej, nowoczesny lub klasyczny? Potrzebujesz projektu wnętrz salonu, kuchni lub łazienki

Porozmawiajmy o konkretnym projekcie który przed Tobą, potrzebach jakie masz w tym zakresie , możliwościach technicznych realizacji i realnych oszczędnościach jakie przyniesie Ci współpraca z naszą pracownią.

Być może analizujesz opłacalność przebudowy istniejącego obiektu? Próbujesz oszacować koszty i potrzebujesz inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej budynku?

Wykonamy ją dla specjalnie dla Ciebie metodą skanowania laserowego 3D pozyskując chmurę punktów i realizując model BIM aby nic Cię nie zaskoczyło jeżeli planujesz remont lub  przebudowę budynku.

Skanowanie laserowe do celów inwentaryzacji architektonicznej budynków i wnętrz.

Zadzwoń

+48 794 246 362

Email

biuro@bimsmart.com.pl

Adres

Bimsmart Biuro Projektowe Tomasz Tkacz
ul. Dobrego Pasterza 122b/5
31-416 Kraków

skanowanie laserowe

Skanowanie laserowe i modelowanie 3D na podstawie chmury punktów

Blog

skanowanie 3d zapory - model małej elektrowni wodnej wraz z infrastrukturą

Skanowanie 3D zapory i obiektów hydrotechnicznych na przykładzie zapory i zbiornika w m. Nielisz

Wykonując wiele projektów infrastrukturalnych, energetycznych, budowlanych, czy środowiskowych związanych inwentaryzacją budowlaną za pomocą techniki skanowania laserowego spotykamy sporo wyzwań. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy skanowanie 3D zapory dla projektu wykonawczego remontu budynku upustów dennych na zaporze czołowej zbiornika wodnego Nielisz w…

Czytaj dalej
skanowanie 3d

Skanowanie 3D

Jak wygląda proces digitalizacji obiektów i skanowanie 3D? Skanery laserowe to urządzenie emitujące wiązkę laserową, którą rzuca się na analizowane obiekty i powierzchnie. Następnie dane pomiarowe są odczytywane i przetwarzane na podstawie wartości załamania promieni i odległości dzielącej je od…

Czytaj dalej
projekt wnętrz salonu

Projekt wnętrz domu, mieszkania, salonu, kuchni, łazienki

W zależności od rodzaju zastosowanych rozwiązań funkcjonalnych, technicznych  cena indywidualnego projektu domu to koszt 125 zł/m2 – 250 zł/m2. Wypełnij ankietę projektową i otrzymaj ofertę na projekt indywidualny domu.

Cena zawiera niezbędne projekty branżowe tj. projekt konstrukcji, instalacji sanitarnych, elektryki, nadzór nad projektem i koordynację branżową. Każdy projekt tworzymy w 3D. Widzisz go cały czas na swoim ekranie. Dowiedz się więcej jak tworzymy indywidualny projekt domu.

Specjalizujemy się w projektach indywidualnych, często na „trudnych” działkach. Adaptacje gotowych  projektów często bywają bardziej skomplikowane niż projekt indywidualny.

Realizujemy projekty w całej Polsce nadzorując proces budowy m.in. w Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu.

Wykonujemy analizę działek przed zakupem określając możliwości i parametry techniczne obiektów, które można tam zbudować. Mają Państwo wtedy pewność, że po zakupie nic Was nie zaskoczy. Zobacz co zawiera przykładowa analiza działki.

Jeżeli planują Państwo  wykonać remont, przebudowę, projekt wnętrz,  termomodernizację, zmianę konstrukcji budynku, remont dachu, renowację zabytku lub inną operację wymagającą posiadania aktualnych planów obiektu budowlanego należy wykonać pomiar  budynku, nieruchomości.

Jest to inwentaryzacja architektoniczna, inwentaryzacja budowlana stanowiąca niezbędny materiał dla architekta.  Wykonujemy inwentaryzacje architektoniczne budynków skanerem 3D we własnym zakresie. Daje to nam pewność pozyskanych danych.  Zobacz jak wygląda inwentaryzacja architektoniczna 3D.

Każdy nasz projekt budowlany realizowany jest w oparciu o technologię modelowania 3D. Wizualizacja obiektów jest dla nas standardem. Ułatwia nam komunikację, a Państwu pozwala od razu zobaczyć projekt i poczuć się jak we domu. Wejdź i zobacz przykładowy indywidualny projekt domu

Cena projektu uzależniona jest od rodzaju i zakresu projektu od 150 do 300 PLN /m2.

Skanowanie laserowe 3D

Oferowane przez nas skanowanie laserowe 3D jest najdokładniejszą dostępną metodą pomiarową. Specjalistyczne urządzenia tj. skanery laserowe zbierają dane o milionach punktów wybranego obiektu, co pozwala na przygotowanie dokładnego odwzorowania w formie cyfrowego modelu w postaci chmury punktów. Wykonywana przez nasz zespół inwentaryzacja laserowa obejmuje m.in. naziemny i mobilny skaning laserowy budynków (fasad, elewacji, pomieszczeń), w tym skanowanie zabytków oraz wszelkiego wyposażenia hal przemysłowych.

Najważniejszym aspektem całego procesu jest taki dobór technik i narzędzi, aby uzyskany wynik był maksymalnie precyzyjny, szczególnie w detalach interesujących klienta. Zamów naziemny skaning laserowy w atrakcyjnej cenie – działamy m.in. na terenie Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy czy Wrocławia.

Skanowanie laserowe budynków – jak przebiega?

Specjalnością naszej firmy jest naziemny skaning laserowy obiektów mieszkalnych, przemysłowych czy komercyjnych. Technika ta pozwala uzyskać dokładny pomiar w bardzo krótkim czasie i z niespotykaną precyzją – otrzymujemy ogromną bazę danych dotyczących poszczególnych elementów budynku, a także całej bryły. Skaning laserowy tworzy wielomilionowy zbiór punktów pochodzących z różnych części budowli, które następnie przetwarza się w chmurę punktów z pomocą wykorzystywanego przez nas oprogramowania. W wyniku skanowania otrzymujemy model trójwymiarowy w postaci cyfrowej, przedstawiający stan rzeczywisty zeskanowanych obiektów.

W swojej pracy wykorzystujemy profesjonalny skaner laserowy o wysokiej rozdzielczości, pozwalający odwzorować kształt, geometrię oraz cechy specyficzne mierzonej konstrukcji. Z pomocą skanowania 3D, które wykonujemy w przystępnej cenie, można również wyodrębnić poszczególne parametry dla konkretnego elementu w obiekcie. Chmura punktów uwzględnia wszelkie ubytki i deformacje w obrębie budynku. Informacje te można następnie wykorzystać w projektach konserwatorskich czy pracach remontowych. 

Zalety skaningu laserowego

Pierwszą i najważniejszą zaletą stosowania specjalistycznych skanerów laserowych jest bardzo krótki czas wykonania pomiarów. Opracowanie chmur punktów zajmuje ledwie kilka godzin – w przypadku klasycznej geodezji czas ten wydłuża się do kilku dni. Metoda ta nie ma sobie równych pod kątem precyzyjności i dokładności pomiarów, a co więcej, jest w pełni bezpieczna dla ludzi. Wyróżniamy różne rodzaje skanowania laserowego, które można wykorzystać w zależności od potrzeb i konkretnego projektu:

  • naziemny skaning laserowy – przeprowadzany przez naziemne skanery laserowe TLS;
  • mobilny skaning laserowy – wykonywany z poruszającego się pojazdu, np. samochodu, pociągu, człowieka;
  • lotniczy skaning laserowy – wykonywany z pokładu helikoptera, samolotu bądź bezzałogowego statku powietrznego (drona).

Skanowanie laserowe Warszawa

Mamy wieloletnie doświadczenie w skanowaniu laserowym 3D na potrzeby branży architektonicznej i budowlanej. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym w skanerach laserowych możliwe jest dużo bardziej efektywne projektowanie budynków mieszkalnych czy usługowych. Wykorzystanie chmury punktów umożliwia stałą kontrolę założeń projektowych pod kątem zgodności z planem, a także ocenę stabilności konstrukcji oraz pomiary deformacji w jej obrębie. Po zakończonej budowie warto ponownie przeprowadzić skaning laserowy w celu określenia zgodności wykonanych prac z projektem. 

Oferujemy profesjonalny skaning laserowy 3D w przystępnej cenie. Metoda ta pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu niezbędnego na sporządzenie standardowych pomiarów. Nasze usługi są powszechnie wykorzystywane także w przemyśle. Z pomocą skanera można uzyskać dokładny pomiary hal produkcyjnych na potrzeby modyfikacji poszczególnych elementów wyposażenia. Obiekty tego typu mają bardzo skomplikowaną konstrukcję, więc ewentualne zmiany mogą prowadzić do kolizji pomiędzy starymi a nowymi systemami. Dzięki modelowi przestrzennemu, na którym wszystko jest widoczne, można uniknąć takich sytuacji.

Skanowanie laserowe Katowice

Nowe technologie przyniosły pozytywne zmiany także dla branży konserwatorskiej. Obecnie skanowanie laserowe 3D jest powszechnie stosowane przy renowacji zabytków. Skanery laserowe tworzą chmurę pomiarów, która zawiera informacje dotyczące wszystkich ubytków i spękań w obrębie konstrukcji. Dane te są kluczowe w trakcie opracowywania planu rekonstrukcji zabytkowych detali architektonicznych, w tym całych elewacji.

Specjalistyczny skaning laserowy jest też bazą do stworzenia szczegółowej digitalizacji zabytków. Wiele obiektów objętych pieczą konserwatorską nie posiada własnej dokumentacji, lub też dostępne informacje na ich temat są niekompletne. Z użyciem skanera można na nowo wykonać inwentaryzację obiektu zabytkowego, uwzględniającą wszystkie dane niezbędne do zachowania dziedzictwa kulturowego. Nasza firma wykonuje pomiary np. starych kościołów, pałaców i kamienic w wielu miastach Polski.

Skanowanie laserowe Poznań

Nowoczesna technologia skanowania laserowego jest także podstawą współczesnej inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej. Usługi związane z opracowaniem chmury punktów są niezwykle pomocne w trakcie opracowywania dokumentacji dla obiektów mieszkalnych czy przemysłowych. Metoda ta wykorzystywana jest przy planowaniu prac remontowych, renowacyjnych czy rozbudowy danego obiektu. Naziemne skanery laserowe pozwalają w krótkim czasie pozyskać dane dotyczące parametrów technicznych budowli, na których podstawie tworzymy modele BIM.

Laser scanning ma szerokie zastosowanie w tworzeniu rysunkowej dokumentacji dwuwymiarowej. Skanery laserowe wykorzystuje się również w trakcie optymalizowania procesu zarządzania użytkowaniem obiektu, które też jest odwzorowywane w modelu BIM. Na podstawie chmury punktów tworzy się też ortofotoplan, wykorzystywany przede wszystkim w konserwacji obiektów zabytkowych, a także dokumentację CAD.

Skaning laserowy – cena

Zastanawiasz się, jaka jest cena skanowania laserowego? W Bimsmart dokładamy wszelkich starań, by ceny naszych usług były jak najkorzystniejsze dla naszych klientów. Wycena usługi skanowania laserowego 3D budynków może się znacząco różnić w zależności od konkretnego projektu czy preferencji właściciela/inwestora. Profesjonalnie zaplanowana i przeprowadzona inwentaryzacja laserowa nie będzie droższa od klasycznych usług oferowanych na rynku, których ceny zaczynają się od kilku/kilkunastu złotych za metr kwadratowy analizowanej powierzchni.

Finalna jakość klasycznych opracowań inwentaryzacji budowlanej najczęściej okazuje się niewystarczająca, dlatego warto skorzystać z oferty najlepszych specjalistów, których znajdziesz w Bimsmart. Skontaktuj się z nami, by poznać dostępne możliwości i dowiedzieć się, jakie będą dokładne koszty skanowania laserowego 3D.

Call Now Button