skaning laserowy budynku

Modelowanie 3D z chmur punktów ze skanowania laserowego

Modelowanie z chmury punktów to usługa kierowana do biur projektowych lub geodezyjnych, które pozyskują dane ze skanowania laserowego w postaci chmury punktów. Realizujemy dla Państwa opracowania modeli 3D m.in. do Autodesk Revit, Graphisoft Archicad. Modelowanie 3D BIM realizowane jest przez nas w oparciu o chmury punktów na różnych poziomach szczegółowości, które wcześniej wspólnie definiujemy. Każdy utworzony model 3D BIM jest nie tylko wizualnym przedstawieniem obiektu, ale zawiera również dodatkowe informacje, tworząc bazę danych budynku. Celem usługi jest uwolnienie Państwa czasu na uzyskanie dokumentacji inwentaryzacji architektonicznej obiektu lub instalacji technicznych w budynkach lub zakładach przemysłowych.

modelowanie z chmury punktów

Jak wygląda proces modelowania budynku z chmury punktów?

W Bimsmart upraszczamy procesy projektowe. Dbamy o Twój komfort i wygodę pracy. Przesyłasz chmurę punktów. Sprawdzamy jej jakość. Ustalamy zakres modelu, poziom szczegółowości, cenę, termin wykonania modelu. Po upływie określonego w umowie czasu otrzymujesz to na co się umówiliśmy. Oszczędzamy Twój czas, który możesz wykorzystać na inne projekty i nie “męczysz się z chmurą punktów”.

slide 1
Image Slide 1
Image Slide 2
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
previous arrow
next arrow

Twój projekt wymaga opracowania modelu 3D z chmury punktów lub dokumentacji CAD?

Wypełnij formularz i prześlij swoje zapytanie. Określ w nim oprogramowanie w jakim chciałbyś abyśmy stworzyli dla Ciebie model 3D np. Autodesk Revit, Graphisoft Archicad lub inny. Prześlij informację o rodzaju skanera użytego do realizacji pomiaru, lub prześlij próbkę chmury punktów. Określ zakres realizacji modelu lub cel stworzenia opracowania.

Czy wykonujemy tylko opracowania modeli 3D z chmury punktów?

Inwentaryzacja ołtarza w kościele franciszkanów w Krakowie

Przygotowujemy na życzenie klientów również detaliczne rysunki CAD 2D m.in. do celów inwentaryzacji konserwatorskiej lub inwentaryzacji powykonawczych obiektów.

kościół inwentaryzacja konserwatorska
Inwentaryzacja architektoniczna 2D kościoła powstała z chmury punktów
dokumentacja konserwatorska
Inwentaryzacja budowlana elewacji na bazie chmury punktów – widok frontowy pałacu
modelowanie z chmury punktów zakładu przemysłowgo

Modelowanie z chmury punktów zakładów przemysłowych

modelowanie z chmury punktów

Modelowanie 3D konstrukcji zakładów przemysłowych

Wykonujemy modele 3D na potrzeby architektów oraz konstruktorów m.in. dla wykonania ekspertyz konstrukcji torowiska suwnic pod kątem możliwości jego dostosowania do zabudowy suwnic o powiększonym udźwigu.

Skanowanie instalacji

Modelowanie z chmury punktów instalacji technologicznych

Zapewniamy modelowanie z chmury punktów instalacji przemysłowych stanowiących dokumentację powykonawczą zrealizowanej inwestycji m.in.:

  • instalacji ogrzewania
  • instalacji wentylacji
  • instalacji klimatyzacji 
  • instalacji kanalizacji
  • instalacji tryskaczowej
  • instalacji gazu
  • rurociągów przesyłowych
  • instalacji odsiarczania spalin
przebieg instalacji przemysłowej skanowanie

Opracowania CAD instalacji maszyn i urządzeń z chmur punktów

Jeżeli pracujesz “na płasko” i projektujesz w klasycznym systemie CAD zrealizujemy dla Ciebie rysunki 2D CAD  przedstawiające przebieg instalacji na danej kondygnacji zakładu przemysłowego lub budynku wraz z jego konstrukcją. W zakresie dokumentacji 2D realizujemy widoki i przekroje poprzeczne zapewniające kompatybilność dokumentacji.

izometria instalacji skanowanie laserowe

Izometria instalacji

Uzupełnieniem dokumentacji 2D są rysunki przebiegu instalacji w postaci widoków izometrycznych będących często wymaganym elementem inwentaryzacji powykonawczej instalacji lub przedmiotem modernizacji w przypadku jej przeprojektowywania.

model maszyny z chmury punktów

Modelowanie 3D linii technologicznych maszyn i urządzeń

Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu wiąże się z potrzebą jego modyfikacji zwłaszcza linii produkcyjnych. Przygotowujemy modele 3D maszyn i urządzeń dla konstruktorów, technologów bazując na danych ze skanowania laserowego.

Potrzebujesz skanowania laserowego budynku, kamienicy, pomieszczenia, lokalu?

Zapewniamy skanowanie laserowe budynków i obiektów przemysłowych m.in. w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Zakopnem, Bielsku Białej, Cieszynie, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Nowym Sączu, Wałbrzychu, Opolu, Zielonej Górze, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Pile, Łomży, Gdyni. Obsłużymy Cię kompleksowo – od pozyskania chmury punktów do zrealizowania modelu 3D, lub dokumentacji CAD np. inwentaryzacji architektonicznej.

Call Now Button